راهنمای صدور مجوز سقط جنین درمانی و مصادیق آن
اکتبر 6, 2019
سقط جنین در استرالیا
سقط جنین در استرالیا
مارس 16, 2020

احتمالا همه‌ی ما متفق‌القول هستیم که بارداری هدیه‌ای از سوی خداوند و نقطه‌ی عطفی مشخص در زندگی همه‌ی ماست. هنگامی که یک زن باردار می‌شود، بی‌نهایت احساس خوشبختی دارد و منتظر است که یک نوزاد زیبا را ببیند. با این حال، مشکلات زیاد و موارد ناخوشایندی وجود دارند که ممکن است در دوران بارداری رخ بدهند. همه‌ی حاملگی‌ها به پایان خوبی منجر نمی‌شوند. حوادث احتمالی ممکن است در طول بارداری به خصوص در ۳ ماه اول بارداری رخ دهد. به همین دلیل اکثر زنان باردار اغلب اضطراب، استرس، ناامنی، افسردگی و ناامیدی را تجربه می‌کنند.

بهترین سن بارداری ۲۵ سالگی است و این نکته که بعد از ۳۰ تا ۳۵ سالگی خطر سقط جنین افزایش پیدا خواهد کرد، ادامه داد: نقایص دیگری هم در ایجاد این عارضه موثر هستند و مشکلاتی مانند دیواره دار و تک شاخ بودن رحم، احتمال سقط جنین و زایمان زودرس را بیشتر خواهند کرد. اگر جنین ناقص باشد، مرگ داخل رحمی بیشتر از حاملگی طبیعی رخ خواهد داد و این عارضه با بیماری‌های دیابتی و تیروئیدی در ارتباط است.

راه های جلوگیری از سقط جنین

راه های جلوگیری از سقط جنین

1- مصرف اسید فولیک یا ویتامین‌های پیش از قاعدگی برای جلوگیری از سقط جنین:

در ابتدا، لازم است بدانید که مصرف مکمل اسید فولیک یا ویتامین‌های مورد نیاز بدن، قبل و بعد از حاملگی به زنان کمک می‌کند تا با خطر سقط جنین در دوران بارداری خود مبارزه کنند. پزشکان متخصص زنان و زایمان معمولاً مصرف 600 میلی‌گرم مکمل اسید فولیک را در طی هر روز به زنان در حال تلاش برای باردار شدن توصیه می‌کنند تا احتمال سقط جنین را در دوران حاملگی این افراد از بین ببرند.

2- ایمن‌سازی منظم بدن برای جلوگیری از سقط جنین:

مبتلا شدن زنان حامله به برخی از بیماری‌های مزمن می‌تواند خطر بروز سقط جنین را در بدن این افراد به شدت افزایش دهد. این افراد می‌توانند از طریق انجام واکسیناسیون که روش بسیار ساده‌ای است، از مبتلا شدن بدن خود به چنین بیماری‌هایی جلوگیری کنند. اگر تاریخچه انجام واکسیناسیون خود را به یاد نمی‌آورید، بهتر است یک کارت واکسن از مراکز بهداشتی محل زندگی خود دریافت نموده و همیشه به همراه خود نگه دارید. علاوه بر این موارد، اگر در دوران بارداری هر زنی، بدن او به طور منظم توسط یک پزشک متخصص زنان و زایمان بررسی شده و آزمایش خون توسط او انجام گیرد، باعث خواهد شد تا مادر از رشد مناسب نوزاد درون رحم خود مطمئن شود.

3- بررسی سابقه پزشکی توسط پزشک متخصص برای جلوگیری از سقط جنین:

مبتلا شدن زنان حامله به بعضی از بیماری‌ها مانند بیماری تیروئید، صرع و لوپوس احتمال سقط جنین را در بدن این افراد به شدت افزایش می‌دهد. بنابراین، پزشکان متخصص زنان و زایمان به مادران حامله توصیه می‌کنند که قبل از باردار شدن، حتما سابقه پزشکی خود را به طور کامل بررسی کنند تا بتوانند با مصرف داروهای مناسب از بروز مشکل سقط جنین در دوران بارداری خود جلوگیری کنند.

4- از مصرف نوشیدنی‌هایی مانند قهوه یا الکل در بارداری خود اجتناب کنید:

پس از آغاز دوران بارداری، باید مصرف انواع نوشیدنی‌های کافئین‌دار توسط زنان محدود شود. بنابراین، می‌توان ادعا کرد که نوشیدن بیش از دو فنجان قهوه (200 میلی‌گرم) در روز برای این افراد مجاز نیست. لازم است بدانید که رسیدن بیش از حد مواد مضر کافئین‌دار به بدن مادران باردار بر میزان ترشح هورمون‌های این افراد تأثیر گذاشته و خطر سقط جنین را در بدن آن‌ها افزایش می‌دهد.

کرم پروژسترون در جلوگیری از سقط

5- کرم پروژسترون

قبلا هم قید کردیم که سقط جنین می‌تواند در اثر تعدادی از عوامل مختلف ایجاد شود. ضعیف بودن گردن رحم و افتادگی رحم، علل شایع بروز سقط جنین هستند. علاوه بر این، پایین بودن سطح پروژسترون نیز منجر به سقط جنین می‌شود. زنان بارداری که سطح پروژسترون پایینی دارند، نمی‌توانند جنین را در بدن‌شان حفظ کنند. پروژسترون هورمون مهمی در دوران بارداری است زیرا می‌تواند محیطی سالم و سودمند را برای محافظت از جنین و تغذیه‌ی آن در رحم ایجاد کند.

اگر پروژسترون کمی داشته باشید، کرم پروژسترون یکی از معجزات اصلی برای رفع این مشکل است که باید بدانید. توصیه می‌شود از کرم پروژسترون بلافاصله پس از تخمک‌گذاری استفاده شود و مصرف آن را تا زمان قاعدگی‌تان ادامه بدهید. اگر از کرم پروژسترون برای بارداری استفاده می‌کنید، باید استفاده از آن را ادامه بدهید. با این حال، باید تحت راهنمایی و مشاوره‌ی دکتر قرار داشته باشید تا مطمئن شوید که بهترین نتیجه را خواهید گرفت. مهم است که یک بسته‌ی اضافی از کرم پروژسترون را نگه دارید تا در صورت نیاز در دسترس داشته باشید. قطع استفاده از کرم پروژسترون می‌تواند سطح پروژسترون را در بدن شما کاهش دهد. در نتیجه، ادامه یافتن بارداری دشوار خواهد بود.

6- به سفرهای طولانی نروید

هنگام بارداری به خصوص در طی سه ماهه‌ی اول، یکی از روش های جلوگیری از سقط جنین جلوگیری از سفرهای طولانی است. در طول سه ماهه‌ی اول و دوم بارداری، جنین به طور کامل توسعه نیافته‌است. در این زمان، جنین در رحم مادر ناپایدار و ضعیف است. به همین دلیل است که سفر در مسافت‌های طولانی در اولین ماه‌های بارداری ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد. هنگام سفر، قدم زدن یا انجام کارهای سنگین، باید توجه زیادی به خودتان داشته باشید.

سقط جنین و استرس

7- از تنش و استرس دور بمانید

آیا می‌دانستید که تنش و استرس می‌تواند خطر سقط جنین را در طول حاملگی افزایش دهد؟ بنابراین، اگر باردار هستید، باید از استرس، اضطراب و افسردگی تا جایی که ممکن است، دوری کنید. اختلاف‌نظر در خانواده علت شایع بروز استرس و افسردگی است. یادتان باشد که نباید درگیر نزاع و اختلاف خانوادگی شوید. شما و شوهرتان باید به همه‌ی اعضای خانواده‌تان بگوید که یک محیط راحت در خانه ایجاد کنند تا نسبت به رشد درست و مناسب کودک اطمینان داشته باشید. هنگامی که موضوعی در شما استرس ایجاد می‌کند، می‌توانید آن را با بهترین دوستان‌تان در میان بگذارید.

8- ماکا یا جینسنگ پرویی

ریشه‌ی ماکا یا جینسنگ پرویی یک گیاه دارویی فوق‌العاده ‌است که می‌تواند برای جلوگیری از سقط جنین مناسب باشد. این گیاه دارویی، در تغذیه کردن هورمون‌های کلیدی بدن که نقش مهمی در حفظ بارداری دارند، بسیار موثر است. علاوه بر این، ماکا به عنوان یک تونیک محسوب می‌شود که برای کل سیستم هورمونی زنان مفید است. ماکا در تغذیه غده‌ی هیپوفیز موثر است. مصرف ماکا همچنین برای افزایش سطح استروژن در بدن فایده دارد. به منظور حفظ حاملگی، استروژن در بدن زنان باید به سطح خاصی برسد.

9- از مصرف مواد مخدر یا داروهای غیرقانونی در بارداری خود اجتناب کنید

زنان باید در دوران بارداری از استعمال دخانیات، مصرف الکل یا داروهای غیرقانونی، بدون نسخه پزشک متخصص زنان و زایمان خودداری کنند، زیرا مصرف این نوع مواد، علاوه بر اینکه برای سلامت مادر و جنین داخل رحم او بسیار مضر است، می‌تواند خطر سقط جنین را هم به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

راه های جلوگیری از سقط جنین

10- داشتن روابط جنسی ایمن در بارداریبرای جلوگیری از سقط جنین

مبتلا شدن زنان باردار به عفونت‌های منتقله از راه جنسی مانند سیفلیس و کلامیدیا می‌تواند باعث سقط ناگهانی جنین یا مرگ نوزاد درون رحم این افراد شده و مشکل ناباروری را در زندگی آینده این افراد به وجود آورد. برای جلوگیری از بروز چنین شرایط ناخواسته، زنان باردار فقط باید به داشتن رابطه جنسی امن با همسر خود در دوران بارداری اکتفا کنند.

مقالات در مورد خرید قرص سقط جنین:

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص میزوپرستول

خرید اینترنتی قرص سقط جنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تماس با خانم حسینی کلیک کنید
error: