خطرات ناشی از سقط جنین در ماه اول

مواد گیاهی که باعث سقط جنین می شوند
مواد گیاهی که باعث سقط جنین می شوند
مارس 27, 2019
آمار سقط جنین در ایران
آوریل 1, 2019

خطرات ناشی از سقط جنین در ماه اول

در مطلب زیر به خطرات ناشی از سقط جنین در ماه اول می پردازیم با ا همراه باشید.

چنانچه قصد خرید قرص سقط جنین یا خرید قرص سایتوتک را دارید با شماره 09225622140 خانم دکتر حسینی تماس بگیرید.

خطرات ناشی از سقط جنین در ماه اول

عفونت لگن

باکتریها «میکروب ها» از واژن یا دهانه رحم ممکن است به رحم وارد شوند و باعث عفونت شوند. آنتی بیوتیک ها ممکن است چنین عفونتی را پاک کنند. اما در مواردی، مکش مجدد، باعث می شود که بستری شدن یا جراحی دوباره در پی آید. میزان آلودگی برای مکش کورتاژ کمتر از ۱ درصد ؛ برای D & E «انحلال و تخلیه» ۱٫۵ درصد و برای القای زایمان ۵ درصد است.

 

 سقط ناقص

تکه هاي‌ جنین یا سایر اجزای حاملگی ممکن است بطور کامل از رحم خالی نشوند و نیازمند روش هاي‌ دکتری بیشتری باشند. سقط ناقص ممکن است منجر به عفونت و خون ریزی شود. این عارضه برای روش D&E کمتر از ۱ درصد و برای روش القای زایمان حدود ۳۶ درصد گزارش شده است.

 

لخته های خون در رحم

لخته هاي‌ خونی که سبب گرفتگی شدید می شود درحدود ۱ درصد از سقط جنین ها رخ داده است. لخته ها طبق معمول با یک مکش کورتاژ مجددا حذف میشوند.

 

خونریزی شدید

مقداری خون ریزی در هر سقط جنین معمول است اما خون ریزی شدید معمول نیست و با مکش مجدد، دارودرمانی یا، به ندرت جراحی، درمان می شود. از دکتر بخواهید دراین مورد توضیح دهد و بگوید اگر این اتفاق بیفتد چه باید کرد.

 

بریده شدن دهانه رحم

در حین اینکه دهانه رحم کشیده می شود تا ابزار دکتری بتواند از طریق ان به رحم منتقل شود، ممکن است دهانه رحم پاره شود. این اتفاق ممکن است دریک درصد موارد از سقط جنین ها پیش آید. سوراخ شدن دیوار رحم
یک ابزار دکتری ممکن است باعث سوراخ شدن دیواره رحم شود. میزان گزارش شده دراین باره ۱ مورد از هر ۵۰۰ سقط است. بسته به شدت ان؛ می تواند منجر به عفونت، خون ریزی شدید یا هردو شود. ممکن است جراحی برای ترمیم بافت رحم ضروری باشد ودر موارد شدید ممکن است هیسترکتومی نیز مورد نیاز باشد.

 

عوارض ناشی از بیهوشی

همانند سایر روش هاي‌ جراحی، بیهوشی، خطر عوارض ناشی از سقط جنین را افزایش می دهد. خطرات گزارش شده از عوارض ناشی از بیهوشی حدود ۱ مورد در هر ۵۰۰۰ سقط جنین است.

 

عدم بارداری بعد از سقط جنین در ماه اول

سقط هاي‌ اولیه که با عوارض ناشی از عفونت همراه نباشد، باعث ناباروری یا مشکل تر شدن حاملگی بعد از زایمان نمی‌شود. این عوارض ناشی از سقط جنین و یا داشتن سقط جنین هاي‌ زیاد است که ممکن است بارداری را در آینده با مشکل مواجه کند.

2 دیدگاه ها

  1. علی گفت:

    ممنون از مطلب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تماس با خانم حسینی کلیک کنید
error: