آیا رابطه جنسی در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟

جلوگیری از سقط جنین با آمپول HCG
جلوگیری از سقط جنین با آمپول HCG
سپتامبر 11, 2019
عوارض در مورد سقط جنین که باید بدانیم
سپتامبر 29, 2019

بسیاری از مادران باردار فکر می کنند که رابطه جنسی در دوران بارداری می تواند منجر به سقط جنین کودک شود. البته پدیده سقط جنین چندان نادر نیست؛ تخمین زده می شود که حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از همه حاملگی ها به سقط جنین منجر می شود و بسیاری از مادران حتی دلیلش را متوجه نمی شوند. با این حال، این اثبات شده و قطعی است که رابطه جنسی، سقط جنین ایجاد نمی کند.

آیا رابطه جنسی در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟

آیا رابطه جنسی در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟

از نظر آماری، اغلب سقط جنین ها در ۱۳ هفته اول (سه ماهه اول) رخ می دهد. بنابراین، مادران تردید دارند که شاید رابطه جنسی در طی این دوره بتواند موجب سقط جنین فرزندشان شود و به این دلیل این ترس، از این روابط دوری می کنند. لازم به ذکر است که بیشتر سقط ها به علت ناهنجاری های کروموزومی اتفاق می افتند و پس از همه، ایجاد یک نطفه تا رسیدن او به این دنیا و شروع زندگی، فرآیند بسیار پیچیده ای است.

سقط جنین بعد از رابطه جنسی یک پدیده بسیار نادر است، بنابراین در پاسخ به سؤال ” آیا رابطه جنسی در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟” باید گفت که ارتباط دادن رابطه جنسی با سقط جنین چیزی غیر منطقی و بی دلیل است.

برای زنان باردار بدون عارضه، پزشکان سه ماهه اول را برای داشتن رابطه جنسی با همسرشان بسیار امن می دانند. در واقع، پزشکان گفته اند که کل مدت بارداری نیز برای جنین ایمن است، مگر اینکه مادر دارای مشکلاتی اساسی مانند جفت سرراهی باشد. بنابراین نگران بودن در مورد سقط جنین بعد از سکس، در طول بارداری کاملاً غیر ضروری است.

تمایلات جنسی زنان باردار معمولا دستخوش نوساناتی است. برخی زنان از مقاربت جنسی در طی بارداری احساس ناخوشایندی دارند خصوصا زمانی که جنین بزرگ و بزرگتر می شود. شما و همسرتان بایستی مرز مشخصی از روابط جنسی در این دوران را برای خود تعریف کنید. با یکدیگر در مورد دیگر نیازهای جنسی مانند بوسه، نوازش و بغل کردن هم صحبت کنید.

همچنین راهی را برای تغییر وضعیت روابط خود پیدا کنید که در آن وضعیت، احساس راحتی بیشتری می کنید. برخی زنان در طی بارداری تمایل جنسی خود را از دست می دهند این حالت گاهی به دلیل تغییر سایز بدن و چاق شدن تدریجی است و گاهی به علت حس مادر شدن، شور و هیجان بیش از حدی دارند و یا سابقه یا ترس از زایمان زودرس دارند.

شاید دوست داشته باشید

خرید قرص سقط جنین

خطرات ناشی از سقط جنین در ماه اول

خرید قرص میزوپرستول

رابطه جنسی در دوارن بارداری

چه زمانی مقاربت جنسی خطرناک است؟

دو نوع رفتار جنسی برای دوران بارداری خطرناک است. همسرتان نبایستی هوا را به داخل واژن بدمد. چرا که ممکن است حباب هوا باعث آمبولیسم هوا یعنی گرفتگی رگ های خونی توسط حباب هوا گردد که این مساله برای مادر و جنین خطرناک و کشنده است.

همسرتان بیماری هایی که از راه مقاربت جنسی منتقل می شود، نداشته باشد، برخی از این بیماری ها مانند تبخال، زگیل تناسلی، کلامیدیا یا ایدز. اگر مادر به این بیماری ها مبتلا شود به احتمال زیاد به جنین او نیز منتقل خواهد شد.

سکس در دوارن بارداری

چگونه از سقط جنین جلوگیری کنیم؟

در حالی که اغلب سقط جنین ها به علت ناهنجاری های کروموزومی در کودک رخ می دهد، ایجاد برخی تغییرات در شیوه زندگی نیز می توانند به جلوگیری از سقط جنین فرزند شما کمک کنند. اول و مهمتر از همه اینکه شما باید از مصرف سیگار، الکل و مواد مخدر در هنگام بارداری اجتناب کنید. محدود کردن کافئین نیز یک انتخاب خوب است، زیرا قهوه برای سلامتی زن باردار و کودکش مفید نیست.

آیا سکس در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟

آیا نزدیکی در ماه اول بارداری مجاز است؟

بله. در بارداری طبیعی نزدیکی در ماه اول مجاز است. با این حال، متخصص زنان در صورت موارد زیر توصیه می کنند نزدیکی نداشته باشید:

  • سابقه سقط جنین
  • خونریزی بی دلیل از واژن و یا لکه بینی
  • درد شکم و گرفتگی عضلات
  • سابقه ضعف دهانه رحم
  • بارداری دوقلو یا چند قلو
  • پایین افتادگی جفت

آیا رابطه زناشویی در دوران بارداری به جنین آسیب می رساند

نه، وقتی یک زن باردار و شریک زندگی اش عشقبازی می کند، جنین آسیب نمی بیند.کیسه آمنیوتیک و ماهیچه های قوی رحم، کودک را محافظت می کنند و پلاکت مایع ضخیم که مهر و موم دارد، به گردن رحم کمک می کند ،تا از عفونت محافظت کند.در طی مقاربت، آلت تناسلی فراتر از مهبل (واژن) نمی رود، بنابراین به کودک نمی رسد.
سکس در دوران بارداری و سقط جنین

آیا حاملگی من بر روی میل جنسی شریک زندگی من تاثیر می گذارد؟

اکثر شرکای عاشق، همسر باردار خود را جذاب تر می دانند یا حتی بیشتر از این، هرچند که همه حتی ممکن است رابطه زناشویی نداشته باشند اما به دلایل مختلف، میزان میل شما به همسرتان ممکن است بخشی از طبیعت زمان حاملگی شما باشد.

به عنوان مثال، شریک زندگی شما ممکن است درباره مسئولیت والد بودن شما نگران باشد و اضطراب ممکن است بر میل جنسی تاثیر بگذارد. احتمالا شایعترین دلیل که مردان در رابطه با رابطه جنسی در حین بارداری بیشتر در معرض استرس قرار می گیرند، ترس از این است که مقاربت به نوزاد آسیب می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تماس با خانم حسینی کلیک کنید
error: